Afrykańskie spotkania

U brzegów Tanzanii w Afryce leży wyspa Zanzibar od stuleci intrygująca i kusząca, przyciągająca paletą barw, zapachów i smaków. Wyspa, na której znalazła swoje miejsce polka Dorota Katende, podróżniczka, reporterka, przewodniczka po Afryce. 6 maja 2010r. ta sympatyczna i otwarta osoba razem ze swoim afrykańskim mężem Justinem gościła w naszej bibliotece, promując jednocześnie swoją książkę „Dom na Zanzibarze”. Przy oszałamiających zanzibarskich wonnościach, ręczne wykonanych posążkach, biżuterii i szkatułkach oraz wibrujących dźwiękach bębna wysłuchaliśmy opowieści autorki. Mówiła ona o swoim życiu, marzeniach i ich realizacji, o fascynacji Afryką, która wcześniej wydawała się niedościgłym snem. W 1996 roku założyła firmę Safari Ravel, która organizuje wyprawy dla wszystkich, chętnych pragnących odkrywać i poznawać Afrykę. Przeżyć niezwykłą przygodę na safari podróżując po bezdrożach w upale, uczestnicząc w rozbijaniu obozowisk i śpiąc w namiotach bez wygód i bardzo blisko natury. Zdaniem Pani Doroty Afryka zmienia człowieka, wzbogaca osobowość i często rozkochuje go w sobie na zawsze.Słuchacze byli zaintrygowani jej niezwykle ciekawym życiem, a odwaga, którą im zaimponowała pozwala uwierzyć, że można realizować i spełniać swoje marzenia.