Tydzień Bibliotek 08.05 – 15.05.2010r.

Współczesna biblioteka, zwłaszcza biblioteka publiczna, stopniowo przestaje być wyłącznie zbiorem książek i czasopism drukowanych; staje się miejscem gdzie czytelnik angażuje swój słuch, a wzrok służy nie tylko rejestracji kształtu liter, ale również odbiorowi bogactwa obrazów i zdjęć. Coraz częściej biblioteki stają się mediatekami, gromadzącymi treści na różnych nośnikach. Multimedialność naszych książnic stała się faktem, stąd hasło Tygodnia Bibliotek 2010, które pozwala uświadomić czytelnikom nie tylko kierunek, w jakim zmierzają placówki biblioteczne, ale i pokazać konkretne rozwiązania stosowane w praktyce. W realizowanie hasła: „Biblioteka – słowa, dźwięki, obrazy” włączyła się również Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łapach.

Harmonogram zajęć:
10.05.2010 r.
– spotkanie z Panią Ewą Jarmołowicz kierownikiem Zbiorów Specjalnych Książnicy Podlaskiej w Białymstoku i z Panem Dariuszem Sienkiewiczem osobą niewidomą pt. „Każdy jest inny, każdy jest wspaniały-prezentacja funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Aternatywne materiały czytelnicze oraz funkcjonowanie osób niewidomych”
– pokonkursowa wystawa prac „ Nasze rodzinne drzewa”,
– gazetka okolicznościowa ph. „Biblioteka – słowa, dźwięki, obrazy”,
– Uniwersytet III Wieku – zajęcia w sekcjach
¨ języka angielskiego (2 grupy)
¨ plastycznej
¨ decoupage
11.05.2010 r.
– prezentacja działów Wypożyczalni i Czytelni dla Dorosłych oraz pokaz multimedialny przedstawiający sześćdziesięcioletnią historię BPMiG Łapy
– rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Nasze rodzinne drzewa” oraz wręczenie nagród,

– recytacja wierszy regionalnych,
– Uniwersytet III Wieku – zajęcia w sekcjach
¨decoupage
¨fotograficznej
¨komputerowej
– Kurs Komputerowy dla Dorosłych
12.05.2010 r.
 – prelekcja Pani Iwony Jaźwińskiej polonistki, logopedy z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej z cyklu
   „Trening twórczego myślenia i rozwoju osobowości”.
– spacery po mieście połączone ze zwiedzaniem zabytków naszego miasta, pomników,  obiektów sakralnych, wykonywanie zdjęć i pamiątkowego albumu,
– Uniwersytet III Wieku- zajęcia w sekcji
¨ brydżowo-szachowej
¨wykład Pani Wiesławy Marii Warakomskiej notariusza Kancelarii Notarialnej w Łapach pt. „Prawo spadkowe”