Spotkanie z Panem Ryszardem Sylpaczukiem właścicielem Ars. PW. Stacja Paliw w Łapach.

17.05.2010 r. w ramach „Lekcji z przedsiębiorczości” odbyło się spotkanie z Panem Ryszardem Sylpaczukiem właścicielem Ars. PW. Stacja Paliw w Łapach. Organizatorem był Mały Inkubator Przedsiębiorczości i Punkt Informacji Biznesu znajdujący się w Bibliotece Publicznej. Wzięli w nim udział uczniowie z II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Łapach. Swoją działalność rozpoczął od otwarcia sklepu z częściami rolniczymi w 1992 roku. Następnym krokiem w rozwoju był zakup gruntu na przedmieściach Łap i wybudowanie tam stacji paliw. Obecnie jego firma zatrudnia 16 osób. Budynek rozrósł się i znajduje się w nim myjnia automatyczna i bezdotykowa, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów oraz Zakład Mechaniki Pojazdowej. Przedsiębiorca zachęcał uczniów do zdobywania wykształcenia, co procentować będzie w ich przyszłym życiu. Pan Ryszard pomimo wielu obowiązków znalazł czas na spotkanie z młodzieżą i podzielenie się swoim wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu i rozwijaniu własnej firmy.