Mikołajkowe spotkanie w bibliotece

Mikołajki i postać Świętego Mikołaja wpisane są w tradycje świąt Bożego Narodzenia.  Dzieci potrzebują Świętego Mikołaja tak, jak potrzebują baśni i dobrych wróżek, bo świat fantazji jest dla nich bezpieczny.
W tym roku 7 grudnia Oddział dla Dzieci zaprosił na spotkanie mikołajkowe dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali Świętego Mikołaja. Niestety Staruszek był tak zajęty, że nie mógł przybyć osobiście na spotkanie z przedszkolakami. Zostawił natomiast list z życzeniami, w którym przeprosił za swoją nieobecność. Jednak zapewnił, że całym sercem jest ze wszystkimi uczestnikami imprezy. Ostrzegł dzieci, aby były grzeczne i we wszystkim słuchały Pani, bo ma dobry wzrok i słuch, który sięga bardzo daleko, dlatego wszystko widzi i słyszy. W tym ważnym dniu przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem obejrzały pokaz multimedialny poświęcony Świętemu Mikołajowi. Chętnie odpowiadały na pytania związane z pokazem. Z ogromną radością i zapałem uczestniczyły w zabawach ruchowych, gdzie mogły wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Choć Mikołaj nie zaszczycił swoją obecnością progów biblioteki, to nie zapomniał o milusińskich. Podrzucił  worek z prezentami, wedle starego zwyczaju przez komin.Dzięki hojności „Dziadka w Czerwonym wdzianku „, każde dziecko otrzymało  upominek w postaci książeczki. Na zakończenie mikołajkowego spotkania wszyscy razem mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie i złożyć sobie świąteczne życzenia. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim miłych niespodzianek i upominków.