Wyjazd studentów Uniwersytetu III Wieku na spektakl „Andropauza – męska rzecz zdecydowana odpowiedź na “Klimakterium”.

18.01.2011r. po raz kolejny w roku akademickim 2010/2011 słuchacze łapskiego Uniwersytetu III Wieku wyjechali tym razem do Teatru Dramatycznego w Białymstoku na spektakl pt. „Andropauza – męska rzecz zdecydowana odpowiedź na “Klimakterium”.Najnowsza komedia Jana Jakuba Należytego przedstawia polską rzeczywistość w sanatoryjnej świetlicy i na dancingu. To historia, która każdemu może się zdarzyć. Opowiedziana prześmiesznymi dialogami i piosenkami, których melodie rozpoznajemy po pierwszych dźwiękach. Wulkan dowcipu, kiedy bohaterowie idą na żywioł. I odrobina wzruszenia, kiedy wspominają młodość. Pięciu panów, w wieku nieco zaawansowanym,  spotyka się w sanatorium, rozmawiają, śpiewają i przygotowują się do udziału w sanatoryjnym festiwalu piosenki. Próby odbywają się pod kierunkiem ordynatora, doktora Zósa, któremu w szlachetnym zamiarze ukulturalnienia kuracjuszy (zwanych przez doktora utracjuszami) przeszkadza jego rodzony brat. Potajemnie rozprowadza viagrę i feromony, mające starszym panom dodać wigoru.Aktorzy zasłużyli sobie na ogromne brawa, jakie otrzymali na zakończenie przedstawienia a nasi studenci byli bardzo rozradowani po wyjściu z teatru i usatysfakcjonowani wrócili do domu. Wtorkowy wypad okazał się trafnym wyborem. Ci, którzy nie mieli możliwości obejrzenia tego spektaklu niech żałują, pozostałym serdecznie polecamy.