Maciej Mikołajczyk – aktor Teatru Polskiego z wizytą w Łapach

17 stycznia br Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy miała przyjemność gościć w sali Domu Kultury rodzimego aktora – Pana Macieja Mikołajczyka – aktora Teatru Polskiego w Warszawie. Spotkanie było wstępem do projektu „Teatr w bibliotece” sfinansowanego ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.  W spotkaniu uczestniczyło bardzo liczne grono dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Pan Maciej urodził się i mieszkał w Łapach. W 2007 roku ukończył warszawską Akademię Teatralną. Ma na swoim koncie sporą ilość ról w znanych serialach telewizyjnych: Kryminalni, Egzamin z życia, Magda M, Niania, Rodzina Zastępcza, Twarzą w twarz, Trzeci oficer, Ranczo. Aktor „zasypywany” pytaniami uczniów z humorem i cierpliwością opowiadał o swojej pracy, zainteresowaniach, karierze aktorskiej. Zdradzał tajniki sztuki filmowej i teatralnej. Opowiadał anegdoty z życia zawodowego. Udzielał wskazówek młodym ludziom zainteresowanym aktorstwem.  Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze i zakończyło się uroczystym wpisem do kroniki i rozdawaniem autografów.
Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi Mikołajczykowi za przyjęcie naszego zaproszenia tym bardziej, iż wyraził chęć wzięcia udziału nieodpłatnie z sympatii dla całej społeczności lokalnej. Dzięki niezwykłej umiejętności  nawiązywania dobrych kontaktów z młodymi ludźmi, rozmowa naszej gwiazdy z młodzieżą przebiegała w luźnej i przyjacielskiej atmosferze.
Niezwykły urok i spontaniczność Macieja Mikołajczyka sprawiły, że było to spotkanie niezwykle fascynujące i zapewne twórcze dla wielu uczestników.