Ogólnopolski „Misiowy konkurs” ROZSTRZYGNIĘTY!

Organizatorem była pisarka książek dla dzieci – Małgorzata Iwanowicz, a Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy włączyła się do realizacji tego konkursu.
Zadaniem uczestników było stworzenie najładniejszej opowieści o swoim misiu.
W konkursie z naszej gminy wzięło udział 17 osób w wieku od 7 do 14 lat z następujących miejscowości: Daniłowo Duże, Łapy, Łupianka Stara.
Wysłano prace w różnej formie:  w postaci rysunku, wierszyka, zilustrowanego opowiadania, książeczki. Wszystkie prace podobały się autorce i miała trudny wybór. O przyznanych nagrodach i wyróżnieniach zdecydowały takie czynniki, jak samodzielność w wykonaniu pracy, pomysłowość oraz nakład pracy.
Nagrodzono pięcioro dzieci oraz przyznano sześć wyróżnień.
Oto szczegółowe wyniki:
I MIEJSCE  :
– Maria Klaudia Kropiewnicka z Łupianki Starej 1, uczennica II klasy – opiekun: p. Teresa Połejko, za  zilustrowaną historię w postaci książeczki pt. „Kto misiowi urwał ucho?”
III MIEJSCE  :
– Mateusz Łupiński z Łupianki Starej , uczeń III klasy – opiekun: p. Alicja Skłodowska, za zilustrowaną książeczkę, pt. „Historia porzuconego misia”
WYRÓŻNIENIA:
– Katarzyna Łupińska z Łupianki Starej , uczennica III klasy, opiekun: p. Alicja Skłodowska, za zilustrowaną historyjkę pt. „Ja i mój miś”
– Anna  Śliwonik z Łupianki Starej , opiekun: Bożena Płońska, za rysunek
– Paulina Malecka z Daniłowa Dużego, uczennica IV klasy, opiekun: Elżbieta Paszkiewicz za wierszyk pt. „Mój miś” opatrzony fotografią z misiem.
Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom.
Dziękujmy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a ich opiekunom i rodzicom – za pomoc w wykonaniu pracy. Szczególnie dziękujemy Szkole Podstawowej w Łupiance Starej, oraz Filii Bibliotecznej w Daniłowie Dużym, z których to placówek napłynęły prace.