Wystawa „Zostali po drugiej stronie tęczy – Smoleńsk 10 kwietnia 2010”

Każdy z nas pamięta katastrofę samolotu TU-154, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku. Dzień ten zapisał się w pamięci Polaków jako dzień narodowego dramatu. Była to bez wątpienia największa katastrofa lotnicza w historii współczesnej Polski. Zginęło w niej 96 osób, w tym prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński, jego małżonka Maria, szefowie wielu instytucji centralnych, posłowie i senatorowie, ludzie tworzący historię, politycy wysokiej klasy, elita polityczna. Cała Polska pogrążona była w żałobie. Wspominaliśmy zmarłych pasażerów, którzy lecieli na uroczyste obchody z okazji 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Cały świat przeżywał z nami tą niewyobrażalną tragedię. Wystawa przygotowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy przypomina te smutne i tragiczne dni, które cierniem wbiły się w nasze życie i na długo pozostaną w naszej pamięci. Odeszli od nas niezwykli ludzie – mężowie stanu i intelektualiści, ale też ojcowie, matki, mężowie, żony, bracia i siostry. To niewyobrażalny dramat rodzin wspaniałych ludzi, którzy stracili życie. Ogromny żal i smutek po stracie wszystkich, którzy zginęli w katastrofie pozostanie na zawsze w naszej pamięci.Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Łap i okolic do zwiedzania naszej wystawy w godzinach otwarcia naszej placówki.

Zostali po drugiej stronie tęczy – Smoleńsk 10 kwietnia 2010