„Młodzi naszą przyszłością” – następny projekt w Uhowie.

W Filii Bibliotecznej w Uhowie rozpoczęto realizację następnego projektu z programu „Równać Szanse”. Tym razem tworzymy przestrzeń do dyskusji umożliwiającej rozpoznanie zasobów lokalnego środowiska i wymianę doświadczeń osób zainteresowanych wspieraniem rozwoju młodzieży. Będzie możliwość prezentacji projektów i zadań już realizowanych na rzecz młodzieży. Organizujemy Forum Lokalne w celu podjęcia efektywnych działań na rzecz młodych osób mieszkających w naszej gminie.

Do udziału w dyskusji na tematy związane z młodzieżą i jej problemami zaprosimy przedstawicieli instytucji kultury, szkół, parafii, stowarzyszeń, urzędu gminy, radnych, sołtysów, klubów sportowych oraz wszystkich, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa w Forum Lokalnym na Rzecz Młodzieży. Na Forum Lokalne do Uhowa przyjadą także przedstawiciele Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży z Warszawy. W gminie Łapy istnieje dużo organizacji i instytucji działających na rzecz młodzieży. Brakuje jednak wspólnych działań. Zakładamy, że skutkiem Forum będzie przyjęte stanowisko w sprawie form wsparcia dla wyrównywania szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z naszego regionu. Następnie zapoznamy i zainteresujemy mieszkańców możliwością wspierania młodzieży i ułatwiania im dobrego startu. Materiały wspólnie przygotowane podczas Forum wykorzystają organizacje, instytucje i samorząd. Po owocnych obradach, na zakończenie Forum Lokalnego, posilimy się obiadem. Forum Lokalne ph. „Młodzi naszą przyszłością” odbędzie się w Uhowie 20 października 2011 r. Od lat Filia Biblioteczna w Uhowie współpracuje z Domem Kultury w Łapach i Wiejskim Domem Kultury w Uhowie. Tym razem także liczymy na współpracę.
Liczymy także na wsparcie samorządu oraz przedstawicieli wszystkich organizacji i instytucji zajmujących się sprawami młodzieży, pracujących dla młodzieży i z młodzieżą.
Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w Forum na adres bibliotekauhowo@wp.pl lub Filia Biblioteczna w Uhowie, ul. Kościelna 42
                                                                                              koordynator Wiesława Modzelewska