Od tabliczki glinianej do klawiatury komputerowej

“Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam wchodzę” – oto hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek nawiązujące do faktu, że biblioteki to niezastąpiony element rozwoju intelektualnego i spędzania wolnego czasu.

“Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam wchodzę” – oto hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek nawiązujące ono do faktu, że biblioteki to niezastąpiony element rozwoju intelektualnego i spędzania wolnego czasu. Z biblioteką jest nam po drodze, bo korzystamy z jej usług przez całe życie, wszyscy mogą znaleźć w niej coś dla siebie. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek umożliwia pokazanie, że kontaktu z książką nie zastąpi żadna inna chociażby nowoczesna forma przekazu. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łapach z tej okazji zorganizowała wystawę pt. „Od tabliczki glinianej do klawiatury komputerowej”. Na wystawie zaprezentowano dzieje książki od ksiązki rękopiśmiennej ( tabliczki gliniane, rysunki naskalne, liście palmowe, pergamin i papirus), drukowanej ( Biblia Gutenberga, pierwsze maszyny drukarskie) do książki na nowoczesnych nośnikach elektronicznych ( kasety magnetofonowe, dyskietki, CD-Romy ). Zpraszamy serdecznie do obejrzenia naszej wystawy w godzinach otwarcia naszej placówki.

Od tabliczki glinianej do klawiatury komputerowej