Teatr „W bibliotece” i „Młody czytelnik roku 2010/2011”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprosiła swoich czytelników na rozstrzygnięcie konkursu „Młody czytelnik roku 2010/2011” i spektakl teatralny  pt„Romeo i Kopciuszek”.
23 maja 2011 r odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Młody czytelnik roku 2010/2011”. W konkursie wzięło udział 16 osób z łapskich szkół podstawowych oraz gimnazjum.
Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa w środowisku, zainteresowanie użytkowników biblioteki dobrą lekturą oraz zachęcenie do częstszego odwiedzania biblioteki.
Konkurs trwał od 30 kwietnia 2010 do 30 kwietnia 2011 roku. Mogli w nim wziąć udział czytelnicy, którzy korzystają ze zbiorów Oddziału dla Dzieci.
Podstawowym kryterium oceny i przyznania tytułu „Młody Czytelnik Roku 2010/2011” była największa liczba wypożyczonych książek:
– jedna wypożyczona książka – 1 punkt.
Dodatkowo każdy uczestnik mógł uzyskać punkty za:
– przyprowadzenie nowego czytelnika – 10 punktów
I miejsce i tytuł Młodego czytelnika roku  2010/2011
otrzymała – Agata Jakimiec – 255 książek
II miejsce   – Julia Krajewska – 210 książek
III miejsce   – Emilia Oleksiewicz – 200 książek
IV miejsce  –  Dominika Butkiewicz – 88 książek

Wszystkim finalistom wręczono dyplomy i nagrody książkowe.
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej przyjaźni z książką oraz satysfakcji z przeczytanej lektury.

„Romeo i Kopciuszek” – to tytuł spektaklu, który mogliśmy podziwiać 23 maja 2011 r. w wykonaniu Teatru „ W bibliotece” w reż. Adama Karasiewicza.
W twórczy i pomysłowy sposób aktorzy pokazali dowcipną, ponadczasową opowieść, która kryje się za stworzeniem najwspanialszej i najbardziej znanej w literaturze historii miłosnej. Tym razem zamiast Julii jest Kopciuszek. Romeo i Kopciuszek to połączenie postaci z odległych światów. Taka miłość Szekspirowskiego – Romea i Kopciuszka może się zdarzyć.
Młodzi aktorzy pokazali, iż przebywanie na scenie sprawia im wielką przyjemność i satysfakcję. Teatr „W bibliotece” wręcz kipiał pozytywną energią, która udzieliła się wszystkim zgromadzonym. Każdy występ grupy naszych debiutantów scenicznych dostarcza nam wielu wrażeń i emocji, i tym razem nie było inaczej. Oszołomiona publiczność została wciągnięta w niezwykle barwne przedstawienie. Wybuchom śmiechu i oklaskom nie było końca!
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne spotkanie z Teatrem „W bibliotece” 2 czerwca o godz. 9.00 w Domu Kultury w Łapach.
Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Koordynator projektu: Anna Muszyńska