Biblioteka teatralnie…

Edukacja teatralna rozwija horyzonty, kształtuje wrażliwość na kulturę, sztukę
i świat. Dzieci mają wówczas szanse wystąpienia na scenie razem z aktorami oraz współtworzenia przedstawienia kreując tym samym bajkowy świat.
W związku z Jubileuszowym X Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom oraz I Międzynarodowym Tygodniem Czytania Dzieciom, który przypada w dniach 29 maja – 5 czerwca br. 31 maja 2011 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprosiła Teatr ART-RE z Krakowa. Dzieci z łapskiego Przedszkola nr 1 i szkół podstawowych miały okazję wysłuchać przepięknie zinterpretowaną przez aktorów teatru bajkę rosyjską „Lis i Żuraw”. Następnie obejrzeli adaptację bajki Aleksandra Puszkina „Złota Rybka”.  Podczas spektaklu mali i więksi widzowie przenieśli się nad nadbrzeżny kurort, gdzie swoją opowieść rozpoczął miejscowy rybak. Opowiedział on o swoich losach, jego kapryśnej żony i towarzyszącej im Złotej Rybki.  Teatralna adaptacja bajki Aleksandra Puszkina to lekka forma wspólnej zabawy. Dzieci były współtwórcami spektaklu i z zaangażowaniem pomagały w tworzeniu bajkowej historii.    Wizyta grupy ART-RE z Krakowa z teatralną adaptacją bajki Aleksandra Puszkina Złota rybka z oryginalną scenografią oraz przepięknymi strojami dostarczyła dzieciom doskonałej zabawy z dozą humoru i jakże istotną treścią. Poprzez formę, jaką jest wspólna zabawa i współtworzenie spektaklu uświadomiono dzieciom znaczenie uczciwości i szacunku, jednocześnie przestrzegając przed zachłannością.

Koordynator projektu: Anna Muszyńska

PRZEDSIĘWZIĘCIE REALIZOWANE JEST ZE ŚRODKÓW OTRZYMANYCH OD FUNDACJI ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO W RAMACH PROGRAMU ROZWOJU BIBLIOTEK POLSKO-AMERYKAŃSKIEJ FUNDACJI WOLNOŚCI.