Spotkanie z Panią Małgorzatą Falkowską właścicielką firmy „FALKOM” sklep-serwis komputerowy w Łapach

W dzisiejszych czasach nikt już nie może sobie wyobrazić życia bez komputera, tak w firmie jak i w domu. Komputer i sprzęty z nim związane np. drukarki, skanery i inne stały się nieodzowną i niezbędną częścią życia wielu osób. Potrzeba korzystania z usług profesjonalistów z tej dziedziny zainspirowała Panią Małgorzatę Falkowską, która jest z wykształcenia informatykiem do otwarcia sklepu-serwisu komputerowego. W ramach projektu “Załóż firmę – spełnij swoje marzenia”, realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku otrzymała ona dotację inwestycyjną na rozwój własnego biznesu. 27.05.2011 roku Biblioteka Publiczna zorganizowała lekcję z przedsiębiorczości z uczniami I LO w Łapach. Młodzież miała okazję usłyszeć od Pani Małgorzaty praktyczne porady dotyczące pozyskania funduszy, założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W niedalekiej przyszłości planuje ona założyć sklep internetowy. Wierzy, że po pewnym czasie, dzięki solidności i uczciwości wykonywanych przez nią usług zyska stałych klientów i odniesie sukces. Postawa zaproszonego gościa pozwoliła młodzieży uwierzyć, że warto inwestować w siebie a ogromny wysiłek, jaki wkłada się w utworzenie własnego interesu daje dużą satysfakcję.