Filia Biblioteczna w Uhowie – spotkanie z Kaliną Jerzykowską

W piątek, 3 czerwca 2011, pisarka dla dzieci, Kalina Jerzykowska, spotkała się z czytelni Filii Bibliotecznej w Uhowie z uczniami klasy III Szkoły Podstawowej w Uhowie i ich wychowawczynią, panią Teresą Rożko. Twórczość Kaliny Jerzykowskiej, to pełne humoru opisy, wesołe rymy i zabawa słowami. Autorka zaprezentowała swoje książki, przekazała wiedzę na temat wpływu czytania książek na odbiorcę, jego wrażliwość i wyobraźnię a także na dokonywanie wyborów w życiu.

Kalina Jerzykowska opowiedziała też o swojej pasji, jaką jest teatr. Dzieci chętnie uczestniczyły w krótkich warsztatach teatralnych.
Spotkanie z Kaliną Jerzykowską zostało opłacone przez Książnicę Podlaską ze środków Instytutu Książki przeznaczonych na działalność Dyskusyjnych Klubów Książki. W Filii Bibliotecznej w Uhowie, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, spotykają się co miesiąc. Zachęcam osoby dorosłe do udziału w naszych spotkaniach. Szczegóły działalności DKK w bibliotece.                                                                                                                   Wiesława Modzelewska