Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach z Panią Iwoną Jaźwińską pt. „Jan Twardowski – człowiek, ksiądz, poeta”

Na zakończenie cyklicznych obchodów Miesiąca Bibliotek dnia 07.06.2011 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łapach Pani Iwona Jaźwińska pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ukazała bogatą twórczość księdza Jana Twardowskiego podopiecznym ŚDS. Spotkanie połączone było z wystawą książek autorstwa poety. Obok wierszy księdza nie można przejść obojętnie. Doznania, uczucia, przemyślenia ubrane w piękne, mądre słowa, stają się mottem życiowym wielu z nas. Niezwykłe strofy, pełne filozoficznych przemyśleń, przepełnione głęboką zadumą nad światem i człowiekiem, usłyszeliśmy w wierszach recytowanych przez Panią Iwonę. Utwory te wzruszyły słuchaczy wypływającą z nich dobrocią i ufnością, ujęły i poruszyły serca. Spotkanie to dostarczyło odbiorcom mnóstwo niepowtarzalnych wrażeń artystycznych i emocji. Twórczość księdza Jana Twardowskiego jest głęboko religijna, stałym i niezmiennym oparciem dla człowieka jest w niej Bóg. Siłą tej poezji jest postawa ufności i pokory wobec Boga wiara w mądrość i sensowność urządzenia świata oraz ład w ludzkim życiu.

Urzeczeni piękną poezją i ciepłymi słowami Pani Iwony zaproszeni goście wyrazili chęć ponownego spotkania w naszej Bibliotece.
Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach