Teatr „W bibliotece” w sztuce „Romeo i Kopciuszek”- po raz ostatni

W związku z Jubileuszowym X Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom, który przypadał w dniach 29 maja – 5 czerwca br. 2 czerwca 2011 r. Biblioteka Publiczna Miasta
i Gminy Łapy zaprosiła pana Burmistrza Łap – Wiktora Brzosko do przeczytania książki. Uczniowie ze szkół podstawowych gminy Łapy wysłuchali doskonałej interpretacji legendy „Jak Łappa założył Łapy” autorstwa Piotra Sobieszczaka.  Wolontariusze z Gimnazjum Nr 1 w Łapach włączyli się w ogólnopolską akcję “Cała Polska czyta dzieciom” rozdając ulotki i broszury zachęcające do codziennego czytania.
W tym też dniu po raz ostatni Teatr „W bibliotece” zaprezentował się publiczności
w sztuce „Romeo i Kopciuszek” w reżyserii Adama Karasiewicza.  W twórczy i  pomysłowy sposób aktorzy pokazali dowcipną, ponadczasową opowieść, która kryje się za stworzeniem najwspanialszej i najbardziej znanej w literaturze historii miłosnej. Tym razem zamiast Julii był Kopciuszek. Młodzi aktorzy pokazali, iż przebywanie na scenie sprawia im wielką przyjemność  i satysfakcję. Każdy występ grupy naszych debiutantów scenicznych dostarczał nam wielu wrażeń i emocji, i tym razem nie było inaczej.
    Burmistrz Łap – Wiktor Brzosko, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Łapach – Józefa Bajda oraz reżyser – Adam Karasiewicz wręczyli nagrody wszystkim uczestnikom warsztatów teatralnych, życząc im dalszych sukcesów na scenie.
Na koniec Teatr „ W bibliotece” został nagrodzony gorącymi brawami oraz serdecznymi podziękowaniami.

PRZEDSIĘWZIĘCIE REALIZOWANE JEST ZE ŚRODKÓW OTRZYMANYCH OD FUNDACJI ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO W RAMACH PROGRAMU ROZWOJU BIBLIOTEK POLSKO-AMERYKAŃSKIEJ FUNDACJI WOLNOŚCI.