Teatr „W bibliotece” doceniony

W dniach 30 maja – 3 czerwca w Juchnowcu Kościelnym odbyło się XVIII Powiatowe Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Melpomena 2011.
Do przeglądu zgłosiło się 17 teatrów, w tym do udziału w konkursie przystąpił nasz Teatr ”W bibliotece”, który powstał dzięki projektowi napisanemu przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy do Programu Rozwoju Bibliotek.
Miłym zaskoczeniem było przyznanie przez Jury III Nagrody Teatrowi „ W bibliotece” za spektakl pt. „Romeo i Kopciuszek”, tym bardziej, iż nasz teatr istnieje od kilku miesięcy a większość teatrów biorących udział w przeglądzie ma dłuższy staż aktorski.
Oprócz tego nasi aktorzy: Karolina Łapińska (za rolę ojca) i Ola Roszkowska (za rolę Siostry Janiny) zdobyli 2 wyróżnienia indywidualne za znakomitą grę aktorską.
Poprzez udział w warsztatach aktorskich młodzi ludzie spełniają swoje marzenia o występach przed większą publicznością, oraz torują sobie drogę do przyszłej kariery na scenach znanych teatrów. Przykładem jest aktor Teatru Polskiego w Warszawie pochodzący z Łap – Maciej Mikołajczyk, który pierwsze kroki stawiał na deskach teatru w Domu Kultury w Łapach.
Życzymy wszystkim uczestnikom warsztatów teatralnych w bibliotece, aby w przyszłości mogli zdobywać wymarzone role teatralne i filmowe.