Uroczyste zakończenie projektu

W Filii Bibliotecznej w Uhowie w okresie od stycznia do lipca 2011 realizowany był projekt „By pozostali w pamięci” z programu „Równać Szanse” koordynowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży i sponsorowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Brało w nim udział dwunastu uczestników w wieku od czternastu do dziewiętnastu lat. Dzięki projektowi, młodzież z Uhowa miała okazję dokładniej poznać swoje pochodzenie.

W Filii Bibliotecznej w Uhowie w okresie od stycznia do lipca 2011  realizowany był projekt „By pozostali w pamięci” z programu „Równać Szanse” koordynowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży i sponsorowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Brało w nim udział dwunastu uczestników w wieku od czternastu do dziewiętnastu lat. Dzięki projektowi, młodzież z Uhowa miała okazję dokładniej poznać swoje pochodzenie. Beneficjenci nabrali większej pewności siebie, nauczyli się rozpoznawać i analizować swoje mocne i słabe strony dzięki analizie SWOT. Wycieczki do muzeów, do Białegostoku i Warszawy dały im większe wyobrażenie o tym, co działo się w Polsce w latach 1914-1918 i 1939-1945. Do biblioteki zakupiliśmy sprzęt nagłośnieniowy.

5 lipca 2011 w Filii Bibliotecznej w Uhowie odbyło się oficjalne zakończenie projektu. O godzinie 16 powitani zostali goście, wśród których znalazł się burmistrz miasta Łapy – pan Wiktor Brzosko. Przybili także przedstawiciele Książnicy Podlaskiej z Białegostoku, dyrektorzy i pracownicy zaprzyjaźnionych instytucji oraz wielu mieszkańców Uhowa i ich znajomych. Po krótkim wstępie, beneficjenci opowiedzieli o działaniach projektu  i pokazali wykonaną przez siebie prezentację multimedialną. W programie uroczystości znalazła się także ekspozycja wystaw (zdjęcia z wycieczek i spotkań, drzewa genealogiczne) wykonanych przez młodzież, jak i występ zespołu śpiewaczego „Uhowianki”. Odbyła się także degustacja potraw regionalnych, a zwieńczeniem była wspólna zabawa przy muzyce.  Warto także wspomnieć o Partnerach Filii Bibliotecznej w Uhowie: Dom Kultury w Łapach, Wiejski Dom Kultury w Uhowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Uhowie. Koordynatorem projektu była pani Wiesława Modzelewska.

Martyna Jeneralczuk (beneficjent)