Ida Pierelotkin w Bibliotece Publicznej w Łapach

W marcu br.  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy miała zaszczyt gościć panią Idę Pierelotkin – pisarkę popularnych książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu autorskim uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach wraz z opiekunami.
Ida Pierelotkin – autorka książek, zadebiutowała powieścią ”Ala Betka”, która została nagrodzona w pierwszej edycji Konkursu im. Astrid Lindgren, organizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Laureatka prestiżowej nagrody „Guliwer w krainie Olbrzymów”, przyznanej przez Radę Naukową czasopisma o książce dla dziecka „Guliwer” młodej, niezwykle obiecującej pisarce. Za książkę „Pepa, nie świruj!” była nominowana przez Polską Sekcję IBBY do nagrody literackiej Książka Roku 2010.
Pani Ida rozpoczęła spotkanie od zaprezentowania swojej twórczości. Streściła króciutko tematykę każdej ze swych książek, wspominała początki pisarstwa. Pisarka opowiadała o swoich książkach, fascynacjach czytelniczych, inspiracjach literackich, warsztacie pisarskim i pracy twórczej. Do tej pory napisała pięć książek, z czego dwie są dla dzieci „Ala Betka” oraz „Co ma piernik do wiatraka”, a kolejne trzy dla młodzieży „Dwie połówki pomidora”, „Pepa, nie świruj” i  „10 minut rowerem”. Przeczytała fragmenty niektórych z nich. Bardzo chętnie i z ogromnym poczuciem humoru odpowiadała na wszystkie pytania młodzieży. Pani Ida szybko nawiązała kontakt z uczestnikami spotkania, zupełnie tak jakby mieli to być potencjalni bohaterowie jej powieści. Śmiało można powiedzieć, że zaprzyjaźniła się z młodymi czytelnikami, a wspólna rozmowa była bardzo owocna i inspirująca.
Na zakończenie spotkania pisarka bardzo gorąco podziękowała za  miłą i ciepłą atmosferę, a słuchacze nagrodzili panią Idę gromkimi brawami. Każdy mógł otrzymać dla siebie pamiątkowy autograf.