Wystawa „W obliczu śmierci ważna jest tylko pamięć i modlitwa” – druga rocznica katastrofy smoleńskiej.

Katastrofa pod Smoleńskiem to była bez wątpienia największa katastrofa lotnicza w historii współczesnej Polski. Zginęli w niej prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński, jego małżonka Maria i szefowie wielu instytucji centralnych. 10 kwietnia 2010 roku zapisał się w pamięci Polaków jako dzień narodowego dramatu. Wystawa przygotowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy przypomina te smutne i tragiczne dni, które cierniem wbiły się w nasze życie i na długo pozostaną w naszej pamięci. Odeszli od nas niezwykli ludzie – mężowie stanu i intelektualiści, ale też ojcowie, matki, mężowie, żony, bracia i siostry. To niewyobrażalny dramat rodzin wspaniałych ludzi, którzy stracili życie. Ogromny żal i smutek po stracie wszystkich, którzy zginęli w katastrofie pozostanie na zawsze w naszej pamięci.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Łap i okolic do zwiedzania naszej wystawy w godzinach otwarcia naszej placówki.