Wystawa „Chłopcy z dawnych lat – Oni z Pogoni”.

Dziewiąty już raz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8 do 15 maja 2012r. Tydzień Bibliotek pod hasłem “Biblioteka ciągle w grze”. Będzie on poprzedzał czerwcowy turniej piłkarski EURO 2012. Jest to dobra okazja do promowania literatury o sporcie, zwłaszcza piłki nożnej. Dlatego też już w maju w Bibliotece można obejrzeć wystawę poświęconą Klubowi Sportowemu Pogoń Łapy pt „Chłopcy z dawnych lat – Oni z Pogoni”.

Dziewiąty już raz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 08 do 15 maja 2012r. Tydzień Bibliotek pod hasłem Biblioteka ciągle w grze”. Będzie on poprzedzał czerwcowy turniej piłkarski EURO 2012. Jest to dobra okazja do promowania literatury o sporcie, zwłaszcza piłki nożnej. Dlatego też już w maju w Bibliotece można obejrzeć wystawę poświęconą Klubowi Sportowemu Pogoń Łapy pt „Chłopcy z dawnych lat – Oni z Pogoni. Ekspozycja prezentuje także najważniejsze postaci związane z klubem – piłkarzy oraz oddanych działaczy sportowych.”. Ciekawe zdjęcia i historię klubu mogliśmy przybliżyć zwiedzającym dzięki książce Pana Stanisława Kosickiego „Sport w historii Łap 1927-2005”. Dzięki pasji Pana Jerzego Masłowskiego na wystawie można zobaczyć stare kroniki klubu z lat 1949-1987, dyplomy a także zdjęcia przedwojennych i powojennych rozgrywek i zespołów klubowych. Wystawę wzbogaciły wypożyczone przez Klub Kibica Pogoni „Dinozaury” proporczyki, znaczki, koszulka i szalik z barwami łapskiego klubu. Pogoń na stałe wpisała się w historię miasta, a przez jej szeregi przewinęło się wielu łapian zarażonych piłkarską pasją.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców do obejrzenia wystawy w godzinach otwarcia naszej placówki.