Piłkarska noc w bibliotece już za nami

11 maja br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprosiła wszystkich „nocnych marków” do wspólnej zabawy w klimacie zbliżającego się Euro 2012. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2012 ph. „Biblioteka ciągle w grze”. Piłkarska noc miała na celu przede wszystkim zapewnienie dobrej, wesołej zabawy, przybliżenie piękna piłki nożnej, a także propagowanie czytelnictwa i działalności biblioteki wśród najmłodszych jako ważnego czynnika w rozwoju intelektualnym i kulturalnym.
O godzinie 20.00 przy pełnych trybunach „piłkarski sędzia” odgwizdał rozpoczęcie „nocnego maratonu”, w którym wzięło udział 32 młodych zawodników. Wspólną zabawę zapoczątkowało KARAOKE, które umożliwiło imprezowiczom sprawdzenie swoich talentów wokalnych, zaprezentowanie się przed szerszą publicznością a przede wszystkim świetną zabawę. Ci, którzy odważyli się wystąpić publicznie zapamiętają te emocje na bardzo długo.
Gdy zrobiło się już ciemno…dzieci wyruszyły z zapartym tchem szukać skarbów. Wędrówka z jedynie jedną latarką, po ciemnych pomieszczeniach biblioteki, okazała się nie lada frajdą dla dzieci. Dużą rozrywkę uczestnikom nocy sprawiło rozwiązywanie kalamburów i eurozabawa. Ale nie samą zabawą żyje człowiek, dlatego też nie mogło zabraknąć czytania fragmentów powieści Joachima Masanneka „Zakręcona piłkarska drużyna” w kojącym towarzystwie książek. Następnie przyszedł czas na oglądanie filmu o perypetiach młodzieży zafascynowanej piłką nożną. Po czym nadeszła pora na słodki poczęstunek oraz chwilę oddechu od piłkarskich zmagań.
Czy każdy może polubić piłkę? Otóż tak. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć umieszczając głowę w środek namalowanej piłki – symbolu EURO 2012. Co by to była za piłkarka noc, gdyby nie było hymnu reprezentacji Polski na EURO 2012 „Koko, koko, Euro Spoko”, który stał się hitem nocnej imprezy. Niezapomnianych wrażeń dostarczył taniec z balonem oraz kartkami umieszczonymi między ramionami partnerów. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć. O godzinie 23.00 „piłkarski sędzia” odgwizdał zakończenie „nocnego maratonu”.
Z szerokim uśmiechem na twarzy uczestnicy opuszczali bibliotekę, w nadziei, że to nie ostatnia taka noc
w ich życiu spędzona wśród tajemniczego świata książek.
Ta fantastyczna impreza była efektem współpracy naszej placówki z wolontariuszami z Gimnazjum Nr 1
w Łapach oraz zaangażowania Pani Bożeny Matłoka. Za pomoc serdecznie dziękujemy!

Anna Muszyńska, Monika Łuczaj