Wystawa „100-lecie parafii pw. Świętego Piotra i Pawła w Łapach 1912-2012”

W tym roku kościół pw. Świętego Piotra i Pawła w Łapach obchodzi 100-lecie powstania parafii. Została ona utworzona i kanonicznie ustanowiona 27 maja 1912 roku. Z tej okazji Biblioteka Publiczna Miasta I Gminy Łapy przygotowała wystawę pod hasłem „100-lecie parafii pw. Świętego Piotra i Pawła w Łapach 1912-2012”. Na ekspozycji można obejrzeć prace z konkursu plastycznego „Łapskie ABC” przedstawiające kościół widziany oczami naszych mieszkańców oraz modlitewniki od XIX do XXI wieku. Najstarszy z nich „Głos wiernych do Boga” pochodzi z 1888 roku. Zwiedzający mogą również obejrzeć pochodzące ze zbiorów prywatnych książeczki do nabożeństwa „Nagroda Wieczna – modlitwy i pieśni” z 1908 roku czy też „Śpiewnik kieszonkowy” dla młodzieży z 1919 roku. Modlitewniki od zawsze towarzyszyły wiernym, a czas odcisnął na nich swoje piętno.

Wystawę z bogatym duchowo bagażem pamiątek można obejrzeć w godzinach otwarcia Biblioteki.