Franklin – bohater bajek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy organizuje comiesięczne spotkania dla przedszkolaków, które mająna celu przygotowanie młodego odbiorcy do korzystania z zasobów biblioteki oraz ukształtowania pozytywnego nastawienia do książki i literatury. Bajkowe spotkania to dużo dobrej zabawy i niezapomnia wrażeń.
W kwietniu i w maju nasze zajęcia „Przedszkolak w bibliotece” skierowane były do dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Łapach. Hasłem przewodnim spotkań był Franklin. Zostały one przygotowane w oparciu o książki, gdzie główną rolę odegrał sympatyczny żółwik, któremu nigdy nie brakuje pomysłów do zabawy. Wizytę przedszkolaków w bibliotece rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej, podczas której uczestnicy zapoznali się z codziennym życiem zwierzątka, jego rodziną, poznali przyjaciół i wiele innych ciekawostek. W trakcie spotkania dzieci udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące głównego bohatera i jego zabawnych historyjek, wysłuchały fascynującej opowieści o tym jak Franklin gra w piłkę nożną.
Ponadto przedstawiliśmy ofertę Oddziału dla Dzieci oraz zachęciliśmy uczestników imprezy do zapisania się i korzystania z naszych zbiorów.
Zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki oraz wypożyczania serii  opowieści o Franklinie i wielu innych równie ciekawych pozycji książkowych.
Czekamy na Was. Do zobaczenia!!!

Anna Muszyńska, Monika Łuczaj