Spotkanie z Mariuszem Lewickim pt. „Peru – od piekła Amazońskiej dżungli po szczyty Andów”

Góry, podróże i fotografia są wielką pasją podróżnika Mariusza Lewickiego, który gościł w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy. Odbył on dwie roczne podróże po Ameryce Łacińskiej i odwiedził wszystkie kraje od Meksyku po Argentynę. W czasie swoich wypraw zdobył kilka andyjskich sześciotysięczników. Na spotkaniu z uczniami I LO opowiedział o niezwykle fascynującym i różnorodnym kraju, jakim jest Peru. Niezwykłe zdjęcia wykonane podczas wyprawy zaprezentował na pokazie multimedialnym i zabrał uczestników w podróż do pustynnego wybrzeża, przez niedostępne szczyty Andów po wiecznie zielone lasy amazońskie. Pokazał owiane legendami Inków Jezioro Titicaca i zaznajomił z mieszkańcami dawnego imperium. Opowiedział o różnych przygodach i ciekawych ludziach poznawanych podczas swoich wypraw. Przekonywał młodzież, że każdy z nich może też przeżyć fascynujące przygody, wystarczy tylko spakować plecak i wyruszyć w nieznane. Słuchacze byli zaintrygowani niezwykle ciekawym życiem Pana Mariusza a odwaga, którą im zaimponował pozwala uwierzyć, że można realizować i spełniać swoje marzenia.