Menu Zamknij

V edycja konkursu „Moje korzenie – moja tożsamość” ukończona.

Promocja własnej miejscowość, popularyzacja historii współczesnej i dawnej, pamiątki i genealogia swojej rodziny to najważniejsze tematy konkursu „Moje korzenie – moja tożsamość”, którego uroczyste zakończenie odbyło się 15 czerwca b.r. w naszej bibliotece. Była to już piąta edycja konkursu skierowanego do uczniów szkół średnich. Kolejny raz do rywalizacji stanęli uczniowie łapskiego Technikum i Liceum.

Promocja własnej miejscowość, popularyzacja historii współczesnej i dawnej, pamiątki i genealogia swojej rodziny to najważniejsze tematy konkursu „Moje korzenie – moja tożsamość”, którego uroczyste zakończenie odbyło się 15 czerwca b.r. w naszej bibliotece. Była to już piąta edycja konkursu skierowanego do uczniów szkół średnich. Kolejny raz do rywalizacji stanęli uczniowie łapskiego Technikum i Liceum. Fundatorem nagród tegorocznego konkursu był Burmistrz Łap, a dyplomy dla uczestników ufundowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy. Powołane 06 czerwca 2012r. jury w składzie dyr. BPMiG Łapy Józefa Bajda, redaktor Gazety Łapskiej Kamila Klim, instruktor DK w Łapach Dariusz Gumowski,  oceniło nadesłane prace i wyróżniło następujące osoby:
I nagroda  –  Edyta Piszczatowska praca pt. „Czy później czy teraz miasto Łapy zmieni się jeszcze nie raz”.
II nagroda  – Szymon Piszczatowski praca pt. „Moje korzenie moja tożsamość”.
III nagroda  – Magdalena Chorko praca pt. „Kościół pw. Podniesienia Krzyża Świętego w Sokołach”.
Wyróżnienia:
za zwrócenie uwagi na zanikającą architekturę w rodzinnej miejscowości
– Sylwia Kowalczuk i Weronika Lesner praca pt. „Drewniane budynki w mojej miejscowości”,
za rzetelną dokumentację
– Izabela Brzozowska i Magdalena Piekutowska praca pt. „Szwadron Kawalerii 10 Pułku Ułanów Litewskich”.
W konkursie wzięli także udział:
Michał Szustak praca pt. „Historia Parafii św. Piotra i Pawła”,
Rafał Zalewski praca pt. ”Łapy dawniej i dziś”.
Opowiadanie Agaty Kropiewnickiej pt. „Wiatr z czasu snów” nie zostało oceniona przez jury, ponieważ nie spełniało kryteriów regulaminu konkursu. Nie oznacza to jednak, że praca nie została zauważona przez komisję. Ciekawy pomysł na fabułę opowieści zaowocował propozycją wydrukowania tekstu w Gazecie Łapskiej.
Dziękujemy Sponsorom, opiekunce młodzieży Pani Barbarze Piekut oraz uczestnikom za udział w konkursie. Wykonane prace, które wzbogacają każdego roku zbiory biblioteki są interesującą dokumentacją historii naszego regionu  udostępniamy  w Czytelni dla Dorosłych. 

   

Skip to content