Pierwsze Certyfikaty ukończenia kursu FunEnglish w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy rozdane.

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy oraz w filiach prowadzony był bezpłatny interaktywny e-learningowy kurs nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku 6 do 12 lat. Biblioteka bezpłatnie brała udział w projekcie organizowanym przez FunEnglish.pl, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Program Rozwoju Bibliotek.
W ciągu roku zapisały się na kurs 42 osoby, a ukończyło 18 osób.
Kurs komputerowy języka angielskiego dla dzieci trwał od października 2011 r. do czerwca 2012 r. polegał on na połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składał się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, „foto-lekcji” i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Dzieci w świecie FunEnglish.pl przeżywały przygody wraz z bohaterami gier i filmów i uczyły się bezpośrednio od native speakerów. Projekt był tak skonstruowany, by dzieci miały dużo swobody przy przechodzeniu przez kolejne etapy kursu. Robiły jak najwięcej rzeczy samodzielnie, myląc się i powracając wielokrotnie do tych samych ćwiczeń.
Po roku systematycznego uczęszczania na e-learningowe lekcje angielskiego 17 października br. zostały uroczyście wręczone certyfikaty.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.
Od miesiąca listopada 2012 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprasza kolejny raz dzieci do zapisywania się na kurs komputerowy języka angielskiego. Szczegółowe informacje dotyczące FunEnglish zostaną zamieszczone na stronie internetowej biblioteki.