Kubusiowe urodziny

Za co dzieci kochają Kubusia Puchatka. Za to, że dużo je. A czego życzą mu z okazji urodzin?. Więcej miodu.
25 października br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała imprezę czytelniczą w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Okazją do składania życzeń były 86 urodziny “Misia O Bardzo Małym Rozumku”, na które zacny jubilat zaprosił dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i Katolickiej Szkoły Podstawowej w Łapach. Impreza odbyła się w Klubie Malucha, gdzie czekało na nich wiele atrakcji: zjeżdżalnia, dmuchany zamek, basen z piłkami.
Aby tradycji stało się zadość uczestnicy przygotowali specjalne prezenty, którymi obdarowali Puchatka. Były to laurki z życzeniami. Dzieci wysłuchały opowiadania „Przygody i zabawy Kubusia Puchatka” a następnie rozwiązywały zagadki i zgaduj-zgadule. Wykazały się dużą wiedzą z zakresu znajomości książeczki o Kubusiu Puchatku. Potem był prawdziwy urodzinowy tort przed degustacją, którego dzieci odśpiewały Kubusiowi  tradycyjne 100-lat. Kubuś Puchatek wdzięczny za tak wspaniale przygotowaną imprezę, poczęstował miłych gości tortem. Jubilat dziś nic nie jadł…. przyglądał się tylko uśmiechniętym i pełnym wrażeń twarzom swoich “małych gości” i po przyjacielsku zadzierał swój śmieszny nosek. Nic tak nie pomaga ochłonąć po wszystkich grach i zabawach jak krótka opowieść. Umieściwszy się wygodnie na dywanie mali goście wysłuchali bajki relaksacyjnej o tym jak to Kubuś Puchatek odpoczywał po zabawie. Spotkanie przebiegało w serdecznej i przyjaznej atmosferze oraz zabawie, w której wzięło udział 33 dzieci.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy składa podziękowania za okazaną pomoc i życzliwość:

– Panu Leszkowi Truskolawskiemu – właścicielowi Zakładu Cukierniczego „ U Lecha”, który był Fundatorem urodzinowego tortu,

– Pani Marcie Mierzwińskiej – właścicielce Klubu Malucha w Łapach ul. Gęsia 1, która udostępniła lokal na zabawę urodzinową.