Warto wracać do korzeni

Z mijającymi latami odchodzą kolejne pokolenia, a z nimi bezpowrotnie tracimy część naszej historii. Dlatego też, warto jest czasem zatrzymać się i zapytać skąd jesteśmy, gdzie są nasze korzenie. Kierując się tą myślą 27 listopada 2012 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała spotkanie, na które zaproszeni zostali najstarsi pracownicy Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Łapach. Dyskusję opierającą się na prezentacji multimedialnej zawierającej archiwalne fotografie między innymi łapskiego kronikarza Władysława Piotrowskiego poprowadził pasjonat i nauczyciel historii Marian Olechnowicz. Dzięki relacji zaproszonych gości, czyli ludzi wspominających dawne czasy, udało się rozpoznać wiele historycznych miejsc, ulic, domów, twarzy. Ich mądrość życiowa będzie drogowskazem i świadectwem tamtych lat. W efekcie wspólnej pracy kronikarskiej historia naszej gminy pozostanie utrwalona, a z jej dorobku następne pokolenia będą uczyć się historii swojej Małej Ojczyzny.

Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 10.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy.

Jeżeli w Państwa rodzinie lub najbliższym otoczeniu są osoby, które mogą opowiedzieć coś ciekawego o historii Łap i okolic serdecznie zapraszamy. Mile widziane będą stare zdjęcia, dokumenty, archiwalne artykuły i inne ważne dokumenty życia społecznego.