Andrzejkowy Wieczór w Płonce Kościelnej

29 listopada, jak nakazuje tradycja, warto zawierzyć swoją przyszłość wróżbom. W tym dniu Wiejski Dom Kultury w Płonce Kościelnej wraz z Biblioteką Publiczną, mieszczącą się w budynku WDK – uczyniły zadość tej tradycji, organizując Wieczór Andrzejkowy. Lanie wosku, wychodzenie butów za próg, poznawanie imienia swego wybranka przekłuwając papierowe serce – to tylko niektóre wróżby, które zajęły czas dosyć licznej grupie młodych zwolenników uroczystego obchodzenia Dnia Św. Andrzeja. Po wróżbach przyszła pora na różne gry i zabawy, w których nie zabrakło zdrowej rywalizacji. Dzieci i młodzież uczestniczące w imprezie mogły także popisać się swoim talentem wokalnym, recytatorskim czy tanecznym, występując na scenie przy aplauzie publiczności. Szaleństwa andrzejkowego wieczoru zakończyła dyskoteka, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Podsumowując tę udaną imprezę, o czym świadczyły zadowolone miny jej uczestników oraz oczywiście frekwencja, można z całą pewnością stwierdzić, że takie spotkania dzieci i młodzieży są bardzo potrzebne – kultywują tradycję, integrują młode pokolenie i są przede wszystkim odskocznią od trudów dnia codziennego.
Uczestnicy zabawy
Zabawa na gazetach