Kinga Łapińska – finalistka konkursu językowego „SUMASUMARÓW”

O tym, że warto brać udział w konkursach propagowanych przez Filię Biblioteczną w Płonce Kościelnej, przekonała się Kinga Łapińska – czytelniczka tejże filii, uczennica I klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach. Znalazła się ona w finale konkursu on-line wiedzy językowej „SUMASUMARÓW”, zorganizowanego przez Fundację VOIFIA, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Był to jedyny podlaski projekt, który uzyskał wsparcie w ramach Programu promocji języka polskiego „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. W konkursie rywalizowało ponad 500 osób, w wieku 14 – 19 lat, uczących się lub zamieszkujących powiat białostocki. Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania (wyświetlane raz na dobę po 100 pytań) w dniach 12 – 29 listopada, w czterech kategoriach: komunikacja, ortografia, „śledzik”oraz wiedza o języku. Kinga Łapińska zajęła I miejsce w kategorii „wiedza o języku”. Nagrodą za udział w konkursie był 100-złotowy bon na zakup książek w białostockiej księgarni „Selkar.pl”. Podsumowanie konkursu i uroczystość wręczenia nagród odbyło się w niedzielę 2 grudnia w białostockiej kawiarni „Akcent”. Decyzją finalistki zakupione książki trafią do Filii Bibliotecznej w Płonce Kościelnej.
Finalistka konkursu (I miejsce w kategorii "Wiedza o języku"
Finaliści konkursu
Dyplom i nagroda