„Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” spotkanie w Bibliotece z Pawłem Stempniakiem

alt

„Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” to projekt, do którego przystąpiła Biblioteka Publiczna w Łapach. Realizowany on jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dzięki temu projektowi młodzi ludzie z małych miast poznają różnorodność współczesnych zawodów oraz rolę, jaką odgrywają w życiu zawodowym nowoczesne technologie. 28 lutego 2013 roku Pan Paweł Stempniak spotkał się z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego. Aby przybliżyć tematykę warsztatów przeprowadzono ćwiczenia na rozgrzewkę, które pozwoliły poznać uczestnikom listę zawodów, które w przyszłości mogliby wykonywać. Zaproszony gość opowiedział o swojej drodze życiowej podkreślając, jak ważne jest wykorzystywanie swoich zdolności w zdobyciu zawodu, który przyniesie nam satysfakcję. Młody profesjonalista bardzo szybko nawiązał kontakt ze zgromadzoną publicznością dzielił się doświadczeniem i podpowiadał, gdzie szukać rozwiązań i odpowiedzi na pytania związane z przyszłością. W swoim wystąpieniu podkreślał również jak wiele możliwości stwarza Internet w rozwoju współczesnego człowieka. Młodzież z dużym zainteresowaniem rozwiązywała quiz na temat aktualnej sytuacji i trendów rynku pracy oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych w różnych zawodach. Na zakończenie uczestnicy wyrazili swoją opinię wpisując na karteczkach najważniejsze wrażenia ze spotkania. Wypełniona ankieta potwierdzała potrzebę i zasadność spotkań z młodym profesjonalistą, ponieważ zdaniem młodzieży było to doświadczenie zarówno pożyteczne jak i przyjemne.

Strona projektu: www.linkdoprzyszlosci.pl

alt