“Angielski 123 w bibliotece”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy posiada dostęp do bezpłatnego kursu języka angielskiego dzięki udziałowi w projekcie „Angielski 123 w bibliotece”. To wspólne przedsięwzięcie firmy Funmedia i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, którą prowadzi Program Rozwoju Bibliotek. Kurs jest przeznaczony dla osób, początkujących i średnio zaawansowanych. Użytkownik uczy się w najbardziej naturalny sposób i szybko przekonuje się, że nauka może być urozmaicona i ciekawa. Poziom podstawowy ma 22 lekcje, które składają się z licznych, różnorodnych form ćwiczeń multimedialnych np. dialogów, filmów, fotolekcji czy piosenek. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów. Każdy, kto przyjdzie do biblioteki, może skorzystać z kursu samodzielnie. Jeżeli nigdy nie uczył się angielskiego, może rozpocząć naukę od początku, od pierwszego poziomu. W przypadku poprawnego wykonania ponad 80% poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu, uczestnik otrzymuje certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy. Uczestnik kursu będzie uczył się dwa razy w tygodniu. Osoby biorące udział w szkoleniu powinny posiadać podstawową znajomość obsługi komputera i Internetu, konto pocztowe, do którego potrafią się załogować.

Zapisy przyjmowane są w bibliotece ul. Nowy Rynek 15, tel. 85-715-23-49, e-mail: bibllapy@wp.pl