Spotkanie w ramach projektu „Link do przyszłości” Młodzi. Internet. Kariera” w Filii Bibliotecznej w Daniłowie Dużym.

alt

Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” to projekt, do którego przystąpiła Filia Biblioteczna w Daniłowie Dużym. Realizowany on jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dzięki temu projektowi młodzi ludzie z małych miast poznają różnorodność współczesnych zawodów oraz rolę, jaką odgrywają w życiu zawodowym nowoczesne technologie. 09 kwietnia 2013 roku Paweł Harajda spotkał się z młodzieżą z Daniowa Dużego i Małego. Zaproszony gość zaprezentował pokaz multimedialny i opowiedział o swojej drodze życiowej podkreślając, jak ważne jest wykorzystywanie swoich zdolności w zdobyciu zawodu, który przyniesie nam satysfakcję. Młody profesjonalista bardzo szybko nawiązał kontakt z młodzieżą, dzielił się doświadczeniem i podpowiadał, gdzie szukać rozwiązań i odpowiedzi na pytania związane z przyszłością. W swoim wystąpieniu podkreślał również jak wiele możliwości stwarza Internet w rozwoju współczesnego człowieka. Młodzież z dużym zainteresowaniem obejrzała pokaz o trendach na rynku pracy oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych w różnych zawodach. Na zakończenie uczestnicy wypełnili ankietę, w której wyrazili swoją opinię o spotkaniu. Potwierdzała ona potrzebę i zasadność spotkań z młodym profesjonalistą, ponieważ zdaniem młodzieży było to doświadczenie zarówno pożyteczne jak i przyjemne.

Serdeczne podziękowania składam Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Daniłowie Dużym Pani Marcie Chruściel za możliwość zorganizowania spotkania.

www.linkdoprzyszlosci.pl                                                           Elżbieta Paszkiewicz

alt