Konsultacje społeczne w łapskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej dnia 19 czerwca 2013 przeprowadziła konsultację społeczną pt. „Rozwiązywanie problemów społecznych w gminie Łapy” projektu “Biblioteka jako przestrzeń dyskusji o sprawach lokalnych” prowadzonego przez Fundację Civis Polonus w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Celem jej było poinformowanie mieszkańców o rozpoczęciu prac MOPS-u nad Gminną Strategią i Integracją Rozwiązywania Problemów Społecznych. Dzięki strategii można będzie zaplanować i wprowadzić działania mające na celu poprawienie sytuacji życiowej mieszkańców gminy Łapy.

W czasie konsultacji wykorzystano dwie metody badań: fokusową i ankietę. Dyskusja kierowana była przez moderatorki z MOPS-u, zaś jej przebieg rejestrowany był na nośniku audiowizualnym. Uczestnicy spotkania mieli możliwość wypowiedzenia się o problemach nurtujących społeczność lokalną. Wśród rozmówców można było zauważyć wielkie zaangażowanie i chęć wsparcia lokalnych instytucji w rozwiązywaniu problemów społecznych gminy. Została przeprowadzona również ankieta internetowa zamieszczona na platformie Fundacji Civis Polonus.
Badania te pozwolą na rzetelne opracowanie Gminnej Strategii i Integracji Rozwiązywania Problemów Społecznych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Ankietę można wypełnić pod adresem:

Serdecznie zapraszamy!