Rozstrzygnięcie konkursu pt. ,,Najefektywniejszy czytelnik roku” w Daniłowie Dużym

W Filii Bibliotecznej w Daniłowie Dużym 26 czerwca 2013 roku został podsumowany, konkurs czytelniczy pt. „Najefektywniejszy czytelnik roku”. Skierowany on był do uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w tej miejscowości. Na początku roku szkolnego, w każdej klasie wywieszony został regulamin konkursu, przy którym zamieszczona była informacja uświadamiająca istotę akcji „Piętnaście zalet czytania książki” opracowaną przez Szwedzką Akademię Literatury Dziecięcej.

Przez cały rok dzieci aktywnie uczestniczyły w konkursie, często odwiedzały bibliotekę i wypożyczały wiele książek. Wszystkim należą się słowa uznania i podziękowania za zaangażowanie i właściwą postawę czytelniczą.
   Nagrody na zakończenie konkursu ufundowała Rada Rodziców z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Daniłowie Dużym. Rozstrzygnięcie nastąpiło w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria wiekowa klasy I –III:
I   miejsce -Dominika Suszczyńska kl. II -153 woluminów
II miejsce – Karol Dzierżek kl. I – 125 woluminów
III miejsce – Marlena Chrabołowska kl. III – 124 woluminów

Kategoria wiekowa klasy IV- VI:
I   miejsce- Agnieszka Wojciula kl. IV- 138 woluminów
II miejsce – Aleksandra Hryc kl. IV- 108 woluminów