Dzieci z Płonki Kościelnej nie nudziły się podczas wakacji

Chociaż od kilku dni trwa już nowy rok szkolny to jednak barwne fotografie przypominają o beztroskich wakacyjnych miesiącach. W lipcu Biblioteka Publiczna w Płonce Kościelnej wspólnie z Domem Kultury zorganizowała zajęcia w ramach „Akcji Lato”. Ciekawym punktem był bal w stylu retro, a dla młodych plastyków wielką frajdę sprawiło malowanie postaci z bajek na dużym formacie. Obie placówki miały tak ułożony plan zajęć, że wcale nie kolidowały ze sobą, przeciwnie – wykonywanie różnych prac plastycznych wcale nie przeszkadzało w słuchaniu głośno czytanych utworów Juliana Tuwima. Rok 2013 jest właśnie rokiem poświęconym temu poecie. Nasza placówka w najbliższym czasie przeprowadzi ciekawy konkurs literacki, ph.: „Z Tuwimem w świat”. Wiejskie placówki kulturalne, jak biblioteka czy ośrodek kultury są nieodzownym elementem lokalnego życia wsi. Świetnie spełniają swoją rolę właśnie w czasie wakacji, ponieważ istnieje potrzeba zagospodarowania wolnego czasu dzieciom, które nie mają możliwości wyjazdu na wakacje.

Głośne czytanie
Bal w stylu retro