Wakacje w bibliotece w Daniłowie Dużym

Wakacje to dla dzieci czas wypoczynku, przyjemności i beztroskiej zabawy. Jak co roku, w sierpniu w każdą środę w Filii Bibliotecznej w Daniłowie Dużym organizowane były wakacyjne spotkania. Tegoroczna oferta wakacyjna była bardzo atrakcyjna i urozmaicona. Pierwsze zajęcia z Wakacyjnej Szkoły Managera pt. „W Banku, w sejfie czy w skarpecie- jak bezpieczniej zarządzać finansami”, przeprowadzili studenci z Rzeszowa. Zorganizowane zabawy o tematyce bankowej bardzo się dzieciom podobały. Całkiem obce do tej pory pojęcia jak bank, lokata, kredyt czy giełda, stały się uczestnikom zrozumiałe. Na kolejnych spotkaniach w trakcie zabaw, gier i konkursów, dzieci rozwijały swoje zdolności literackie, teatralne, sportowe. Podsumowaniem „wakacji w bibliotece” na życzenie uczestników była rowerowa wycieczka po okolicy, podczas której odwiedziliśmy ciekawe miejsca. Był to mile i pożytecznie spędzony czas.

Bibliotekarz Elżbieta Paszkiewicz