Agnieszka Tyszka w bibliotece

Biblioteka dla Dzieci w Łapach dnia 22 października gościła znaną i lubianą autorkę książek obyczajowych dla dzieci i młodzieży – Agnieszkę Tyszkę. Pomysły do książek gość spotkania czerpie z życia codziennego swojej rodziny a także obserwacji otoczenia, a następnie z tych „malutkich okruszków” powstają pomysły najpierw „w głowie” a potem są przelewane na papier. Tematem przewodnim spotkania były książki: „Zosia z ulicy Kociej”- przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki oraz „Róże w garażu”- opowiadanie opisane z punktu widzenia szóstki bohaterów, w którym każdy po swojemu, opowiada o przygodach, jakie przeżył podczas wakacji. Dzieci ze szkół naszej gminy miały okazję wysłuchać fragmentów książek, podyskutować o nich z autorką oraz zadać mnóstwo intrygujących pytań. Uczestnicy na zakończenie otrzymali zakładki z autografem autorki, zaś Pani Agnieszka została obdarowana laurkami, własnoręcznie wykonanym katalożkiem książek pisarki oraz słodkim bukiecikiem.
Dziękujemy wszystkim za sympatyczne spotkanie.