Wystawa z okazji 20. rocznicy obchodów Międzynarodowego Roku Rodziny

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2014 Międzynarodowym Rokiem Rodziny. Ta rocznica jest dobrą okolicznością do przeanalizowania roli rodziny w rozwoju społecznym oraz aktualnych kierunków rozwoju polityki rodzinnej. Wśród głównych tematów obchodów jest: walka z ubóstwem rodzin oraz ich marginalizacją społeczną, problematyka związana z relacjami między rodziną a pracą, a także starania o lepszą integrację społeczną i solidarność międzypokoleniową w rodzinie i społeczeństwie. Biblioteka Publiczna w Łapach zaprasza mieszkańców do obejrzenia wystawy nawiązującej do światowych obchodów Roku Rodziny. Ekspozycja pt. „Kształty i wnętrza rodziny” przybliża wartości i problemy współczesnej rodziny. Każdy z nas pragnie być wychowywany w zdrowej i kochającej rodzinie, na którą będzie mógł liczyć w razie swoich niepowodzeń lub różnych innych życiowych problemów.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania naszej placówki w godzinach jej otwarcia.