Rozmowy w bibliotece o zdrowiu

„Promocja zdrowia i profilaktyka w chorobach cywilizacyjnych” to temat prelekcji przeprowadzonej dnia 14 stycznia 2014 r. w Bibliotece w Łapach. Została ona wygłoszona przez panie Alicję Łapińską i Annę Kuryś z Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Rozmawiano o objawach takich chorób jak cukrzyca, otyłość, choroby sercowo-naczyniowe, osteoporoza, choroby układu oddechowego, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz profilaktyce tych chorób. Poznano metody pomiaru masy ciała, obliczenia BMI i określenia rozmieszczenia tkanki tłuszczowej.

Spotkanie to zostało zrealizowane w ramach projektu „Wieczór z Rzecznikiem” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i Stowarzyszeniem STOP-KLATKA, którego uczestnikiem jest Biblioteka w Łapach. Następne spotkanie z przedstawicielem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich odbędzie się 25 lutego(wtorek) 2014 r. o godz. 17:00 na które serdecznie zapraszamy.