Karuzela z pisarzami – Ferie w bibliotece

Wszystko, co dobre szybko się kończy – a w szczególności ferie – czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych z książką w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy nie brakowało.
Celem organizacji zajęć w czasie tegorocznych ferii było zagospodarowanie wolnego czasu naszym młodym czytelnikom i sympatykom, zachęcenie ich do czytania oraz zorganizowanie dobrej zabawy.
Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu. Program był różnorodny i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy spotykali się, by wspólnie zakręcić się na literackiej karuzeli wraz z głośnym czytaniem utworów Agnieszki Frączek, Doroty Gellner, Małgorzaty Strzałkowskiej i Grzegorza Kasdepke, do których w ramach zajęć plastycznych wykonali kolorowe ilustracje. Każdego dnia na uczestników zimowych zajęć czekały różne zabawy, kalambury, zimowe zagadki. W międzyczasie dzieci wstąpiły do krainy gier planszowych, gdzie przenieśli się w świat scrabbli i mistrzów słowa. Dużo radości przyniosły własnoręcznie wykonane maski karnawałowe. W programie było wiele zabaw ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej: fryzjer, rybak, meksykańska fala. Miłą niespodzianką była pomoc Oli Borowskiej – wolontariuszki, która z zaangażowaniem bawiła się razem z dziećmi. Dzięki jej obecności na twarzach uczestników ferii zagościł radosny uśmiech.
Ferie zimowe w bibliotece należy zaliczyć do udanych. Koncepcja spędzenia ich w towarzystwie książki okazała się słuszna i zaowocowała nowymi czytelnikami…
Ferie się skończyły, ale Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić.
Do zobaczenia!