Co ze mnie wyrośnie? Tydzień z Internetem w Bibliotece Publicznej w Łapach

26 marca br. w Bibliotece Publicznej w Łapach odbyło się spotkanie – „Co ze mnie wyrośnie?” zorganizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii Tydzień z Internetem.  Wydarzenie miało na celu pomóc dzieciom  w odkryciu wymarzonych zawodów oraz uświadomieniu jakie umiejętności są potrzebne do ich wykonywania.

Po krótkim przywitaniu uczestnicy – uczniowie ze Szkoły Podstawowej  Nr 1 w Łapach wzięli udział w zabawie „Mam talent do…” dzięki której mogli sprawdzić jakie drzemią w nich pasje i umiejętności. Okazało się, że chłopcy w przeważającej części chcą być piłkarzami, chociaż niektórzy preferowali zawód  komentatora sportowego.  Dziewczynki natomiast wybierały m in. zawody:  projektantka mody, opiekunka zwierząt, piosenkarka, architekt wnętrz. Następnie dzieci otrzymały po jednym przedmiocie i odgadywały z jakim zawodem jest związany rekwizyt,  po czym pokazywały typowe czynności charakteryzujące daną profesję. Potem przyszła pora na kalambury w których uczestnicy wcielali się w różne zawody.  Z powodzeniem udało się odegrać:  piłkarza, malarkę, piosenkarkę, a nawet opiekuna koni. Następnie uczniowie wzięli udział w quizie „Najbardziej tajemnicze zawody świata”, w którym starali się odszyfrować tajemnicze nazwy zawodów. Zastanawiali się m.in.: czy pisarz-widmo to autor książek o duchach, osoba wykonująca zawód grafologa zajmuje się naprawą gramofonów, a sufler pieczeniem sufletów. Dzieci chętnie brały udział w ćwiczeniach – było dużo frajdy i sporo śmiechu  a nawet – występy artystyczne.

Na zakończenie zaproponowano udział w grze komputerowej, którą można znaleźć w Internecie www.cozciebiewyrosnie.pl  Polecamy!