Tydzień Bibliotek w Daniłowie Dużym

W ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pt. „Czytanie łączy pokolenia” Filia Biblioteczna w Daniłowie Dużym zorganizowała ciekawe formy pracy z czytelnikiem. Gościem naszym była długoletnia czytelniczka filii, która z przyjemnością przeczytała młodym czytelnikom bajkę o „Królewnie Śnieżce”. Kolejnym punktem obchodów było spotkanie ze strażakami. 14 maja o godzinie 11.00 pod budynek biblioteki przyjechał w pełni wyposażony wóz strażacki. W interesujący sposób strażacy opowiedzieli o swojej niebezpiecznej pracy oraz zademonstrowali działanie urządzeń wyposażenia samochodu. Okazało się, że wielu chłopców marzy o wykonywaniu tego trudnego zawodu. Niecodziennym wydarzeniem była możliwość obejrzenia pojazdu od środka. Dzieci miały okazję zobaczyć stroje i inne rekwizyty a także możliwość chociaż przez chwilę poczuć się prawdziwym strażakiem.

Pomimo, że Tydzień Bibliotek 2014 już się zakończył zachęcam wszystkich czytelników do odwiedzania i korzystania z oferty Biblioteki.

Elżbieta Paszkiewicz