Tydzień Bibliotek w Uhowie

Zakończyliśmy obchody XI Tygodnia Bibliotek, w które Filia Biblioteczna w Uhowie również się włączyła. Pan Marian Olechnowicz przeniósł nas w świat starych fotografii. Mogliśmy usłyszeć opowieści dotyczące samego autora zdjęć – pana Władysława Piotrowskiego, jak i opowieści o rozpoznawaniu ich bohaterów. Uczestnicy spotkania mogli powspominać stare Uhowo, jego mieszkańców. Odnaleźli i rozpoznali swoich bliskich, znajomych, przyjaciół. Była to iście sentymentalna podróż. Uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej w Uhowie wzięli udział w zajęciach „Bajki pokoleń”. Celem zajęć było sprawdzenie znajomości bajek oraz zachęcenie do czytania przez najmłodszych czytelników. Dzieci miały do wykonania różne zadania: rozwiązanie rebusów, zagadek, ułożenie puzzli. Najciekawszym punktem programu było przedstawienie na ilustracji swojej ulubionej postaci z bajki. Powstały ciekawe prace, które można oglądać na wystawie. Bibliotekę odwiedziły również przedszkolaki. Dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarki, jakie są jej obowiązki, w jaki sposób można zapisać się do biblioteki i jak wypożyczać książki oraz, czy pani bibliotekarka lubi swoją pracę.Każdy odwiedzający bibliotekę, został obdarowany drobiazgiem, mającym zachęcić go do czytania.

Tydzień Bibliotek w Uhowie