Dzień Matki w Płonce Kościelnej

Dzień Matki to szczególny dzień w roku, o którym warto pamiętać. Biblioteka Publiczna wraz z Domem Kultury w Płonce Kościelnej zorganizowały z okazji tego święta wspaniałą imprezę. Odbyła się ona 30.05.2014 r. w sali Wiejskiego Domu Kultury. Pozostawiła po sobie niezapomniane wrażenia. Dzieci przygotowały swoim mamom niezwykłe prezenty, które wykonały własnoręcznie podczas warsztatów artystycznych oraz przedstawiły inscenizację słowno-muzyczną pt.: „Jak mama tatę poznała”. Poza tym miał także miejsce kabaret, który został przyjęty głośnymi owacjami i szczerym śmiechem. Na koniec wystąpiła pani Kinga z pieśnią Edyty Geppert „Jaka róża, taki cierń”, po wykonaniu, której otrzymała rzęsiste brawa. Po występach nadszedł czas na słodki poczęstunek. Wielką niespodzianką był wspaniały tort od dzieci dla rodziców. Ciepłe przyjęcie publiczności, gorące owacje i gratulacje, szczere uśmiechy na twarzach rodziców świadczyły o tym, że takie imprezy bardzo jednoczą społeczność lokalną. Młodzi adepci sztuki artystycznej i aktorskiej bardzo chętnie uczestniczyli w warsztatach wykonując żmudną pracę, której efektem były wspaniałe łabędzie złożone techniką origami, a także z zapałem uczyli się swoich ról by jak najlepiej wypaść na premierze spektaklu. Ich energia, żywiołowość, spontaniczność oraz zupełny brak tremy zasługują na wielką pochwałę, a nam jako organizatorom przynoszą wiele satysfakcji z naszej pracy.

Prezenty dla Mam
Origami