Lubimy czytać! XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Łapach

Książka jest dobra na wszystko – dostarcza wiedzę o rzeczywistości, pełni istotną rolę wychowawczą, wprowadza w świat sztuki, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, wprowadza w tradycję kultury. Z taką myślą Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy po raz kolejny włączyła się w realizację projektów inicjowanych m.in. przez Fundację ABC XXI “Cała Polska czyta dzieciom”, których autorzy podkreślają kluczową rolę wczesnych kontaktów małego dziecka z książką i biblioteką. Popularne hasło “Czytaj dziecku 20 minut dziennie, codziennie!” przez cały rok towarzyszy naszej bibliotece.
Tegoroczna edycja trwała od 02.06 do 05.06, podczas której w głośnych i barwnych pochodach dzieci z łapskich placówek: Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 przechodziły ulicami miasta przebrane za postaci bajkowe śpiewały piosenki i wykrzykiwały hasła: ,,Lubimy czytać!” i ,,Łapy czytają!”. Końcowym etapem przemarszu był Urząd Miejski w Łapach. Podekscytowani uczestnicy przekroczyli jego próg i od razu zostali miło powitani przez panie pracujące w Urzędzie. Naszą przewodniczką była pani Urszula Romualdowska – pracownik Referatu ds. promocji. Dzieci wysłuchały utworu Juliana Tuwima ,,Lokomotywa” w interpretacji: Burmistrza Łap pana Wiktora Brzosko, zastępcy burmistrza pana Krzysztofa Gołaszewskiego, sekretarz gminy pani Urszuli Jabłońskiej oraz pani Urszuli Romualdowskiej. Następnie wyruszyły na wycieczką poznając poszczególne Działy i ich pracowników. W Urzędzie Stanu Cywilnego panie opowiedziały o tym jak przebiega ślub cywilny, każdy mógł przymierzyć łańcuch z orłem i kamieniami -insygnia władzy Urzędnika Stanu Cywilnego oraz wysłuchać Marsz Mendelsona.  Na pamiątkę pobytu w Urzędzie Miejskim uczestnicy zostali obdarowani łakociami  i sympatycznymi wiatraczkami, które okazały się nie lada atrakcją.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy składa serdeczne podziękowanie Burmistrzowi Panu Wiktorowi Brzosko, zastępcy Burmistrza Panu Krzysztofowi Gołaszewskiemu, Pani Urszuli Jabłońskiej, Pani Urszuli Romualdowskiej, pracownikom Urzędu Miejskiego w Łapach, Paniom z Urzędu Stanu Cywilnego, nauczycielom oraz dzieciom za pomoc w realizacji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczna akcja zakończyła się pełnym sukcesem.
Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom! 20 minut dziennie. Codziennie!
Kochani rodzice, pamiętajmy o czytaniu naszym pociechom, codziennie…