Łapski Uniwersytet Trzeciego Wieku kończy kolejny rok akademicki

Zakończenie roku akademickiego 2013/2014 Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się 11 czerwca 2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łapach. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Państwowego, po którym zabrała głos prezes Stowarzyszenia Wanda Modzelewska. Swoje wystąpienie rozpoczęła cytując słowa Paula Coelho „…Zawsze trzeba podejmować w życiu jakieś działania. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jakim cudem jest życie…”. Odnosząc się do tych słów prezes stwierdziła, że wytrwałości, ciekawości świata, ambicji, umiejętności realizowania postawionych sobie celów mogą uczyć się od słuchaczy UTW młodsze pokolenia. Właśnie temu wszystkiemu służyły organizowane zajęcia, a drzwi uniwersytetu były otwarte dla każdego. Działalność obejmująca zajęcia z zakresu psychologii, poezji, muzyki poważnej, zdrowego stylu życia, warsztatów tanecznych, rękodzieła, historii Polski w tym Łap, gimnastyki usprawniającej, umiłowania ogrodów, dekoracji stołów, kulinariów, wolontariatu, lektoratu jęz. angielskiego oraz wycieczek przyczyniły się do zwiększenia ilości słuchaczy o 30 osób. Prezes podkreślała, iż Zarząd Stowarzyszenia widzi ogromną potrzebę środowiska, by organizować coraz więcej takich i innych zajęć, ponieważ osoby w wieku 50+ mają niekończący się apetyt na życie, chęć do nauki i ciągłego rozwoju. Swoim udziałem w zajęciach słuchacze pokazali, że nie chcą być zepchnięci na margines społeczeństwa, wręcz przeciwnie, urzeczywistniają swoje marzenia. W imieniu słuchaczy prezes podziękowała Zarządowi Stowarzyszenia UTW oraz osobom odpowiedzialnym i prowadzącym zajęcia w sekcjach, szczególnie za pracę społeczną następującym członkom stowarzyszenia: Danieli Markowskiej, Wandzie Danowskiej, Reginie Falkowskiej, Halinie Kubiś, Jadwidze Tomkiel, Elżbiecie Czyżewskiej, Zofii Czech, Marianowi Perkowskiemu, Eugeniuszowi Grochowskiemu, Janinie Nos, Marii Olendzkiej, Elżbiecie Wądołowskiej, Marii Bogackiej, Halinie Perkowskiej, Reginie Leśniewskiej, Krystynie Łotko, Adeli Zarzeckiej. Wyrazy wdzięczności skierowała również do członków honorowych: Alicji Pogorzelskiej, Krzysztofa Idźkowskiego oraz wszystkim wykładowcom: Waldemarowi Smaszczowi, Marianowi Olechnowiczowi, Annie Puchalskiej, Iwonie Jaźwińskiej, Annie Wojtkowskiej, Danucie Porowskiej i Annie Iwacyk. Złożyła również podziękowania Burmistrzowi Łap, dyrektorom Biblioteki i Domu Kultury za udostępnianie sal na zajęcia. Dyrekcji SP nr 1 w Łapach za występy młodzieży na uroczystych spotkaniach UTW. Paniom dyr. Józefie Bajdzie, Małgorzacie Roszkowskiej i Alicji Łapińskiej za merytoryczną pomoc w realizacji celów statutowych stowarzyszenia. Słuchaczom podziękowała za wszelką pomoc, rady, sugestie, życzliwe uśmiechy i aktywny udział w zajęciach. Kończąc, stwierdziła, że mijający rok akademicki był bardzo udanym rokiem i życzyła pięknej wakacyjnej pogody, wiary w siebie, radości każdego dnia. W imieniu władz miasta uczestnicząca w uroczystości sekretarz Urszula Jabłońska, wyraziła duże poparcie dla inicjatywy powstania i działalności łapskiego Uniwersytetu oraz życzyła dalszego aktywnego rozwoju. Miłym akcentem był występ „Łapskich Nutek”, który uświetnił uroczystość. W dowód sympatii zespół otrzymał pamiątkowy dyplom. Okolicznościowe karty z pamiątkowymi wkładkami w formie dyplomów, dostali także wszyscy studenci. Wzorem ubiegłego roku następnego dnia zorganizowaliśmy wieczorek taneczny. Bawiliśmy się cudownie a podczas imprezy panowała wesoła, miła, ciepła i życzliwa atmosfera. Wspólnie stworzyliśmy dużą rodzinę, bez względu na wiek, status społeczny i zapatrywania. Ostatnim etapem zakończenia roku akademickiego 2013/2014 była wycieczka do „Ziołowego Zakątka” w Korycinach.W ogrodzie ziołowym zobaczyliśmy ponad 900 roślin leczniczych, usłyszeliśmy gawędy o ziołach i ich zastosowaniu. Byliśmy w magicznej krainie pachnącej darami natury, poczuliśmy atmosferę podlaskiej wsi, skosztowaliśmy smacznego i zdrowego jadła oraz wykonaliśmy własne mieszanki ziołowe. Wyjazd był cudownym odpoczynkiem wśród ziół i kwiatów. Do zobaczenia po wakacjach.

Prezes UTW Wanda Modzelewska