Łapscy Odjazdowi bibliotekarze

Na rowerach mkniemy, łapską bibliotekę promujemy!!!
„Odjazdowy Bibliotekarz” to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Koordynacją działań zajmuje się Stowarzyszenie Bibliosfera.org.

„Odjazdowy Bibliotekarz” to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Koordynacją działań zajmuje się Stowarzyszenie Bibliosfera.org.

11 czerwca b r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy, Filia Biblioteczna w Uhowie, Filia Biblioteczna w Płonce Kościelnej włączyły się w ogólnopolską akcję ph.”Odjazdowy Bibliotekarz” organizując rajd rowerowy do Płonki Kościelnej.

Uczestnikami rajdu byli czytelnicy, bibliotekarze, wolontariusze, nauczyciele. Punktualnie o 15.00 wszyscy zebrali się przed budynkiem Biblioteki. W asyście radiowozu  policyjnego wyruszyliśmy do pobliskiej wsi pokonując kilkukilometrową trasę. Na miejscu serdecznie przywitali nas  czytelnicy Filii Bibliotecznej w Płonce Kościelnej wraz z opiekunami: panią Basią – bibliotekarką i panią Kingą- pracownikiem  Domu Kultury.  Na wstępie naszego pobytu zwiedziliśmy tamtejszą bibliotekę. Po czym zasiedliśmy do suto zastawionego stołu na którym znalazły się  swojskie pyszności (babka ziemniaczana, chleb, ciasto, kompot).   Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji – pieczenia kiełbasek,  śpiewu przy dźwiękach gitary – wszystko to sprzyjało bliższemu poznaniu się i ciekawym rozmowom. Byliśmy mile zaskoczeni  niespodziankami  gospodarzy: znakomitego występu dzieci oraz przepięknej interpretacji utworów „ Jaka róża taki cierń” i „Ave Maria” w wykonaniu pani Kingi. Zostaliśmy  obdarowani uroczymi pamiątkami  w postaci własnoręcznie wykonanych mini książeczek, które  będą nam przypominać o wspaniałym spotkaniu. Na zakończenie rajdu wszystkim uczestnikom wręczyliśmy drobne upominki.

Niestety, co dobre szybko się kończy, czas płynął bardzo szybko i trzeba było wracać do rzeczywistości. Było tak fajnie i miło, że ze smutkiem w oczach musieliśmy rozstać się z przyjaciółmi. W powrotnej drodze nad naszym bezpieczeństwem czuwał pan Policjant, dzięki któremu wszyscy cali i zdrowi oraz w doskonałych humorach dotarliśmy przed łapską bibliotekę.  W imprezie wzięło udział 41 osób.

Główny cel, który przyświecał akcji „Odjazdowego Bibliotekarza” m.in. promowanie biblioteki oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji i zdrowego stylu życia został zrealizowany.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wytrwałość, a policji za zapewnienie bezpiecznego przejazdu przez cała trasę.
Pragniemy  wyrazić serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie przy organizacji „Odjazdowego Bibliotekarza 2014”:  Pani Barbarze Łapińskiej z Filii Bibliotecznej w Płonce Kościelnej, Pani Kindze Jaszczołt z Wiejskiego Domu Kultury w Płonce Kościelnej, pani Marcie Kozłowskiej z Filii Bibliotecznej w Uhowie, Wolontariuszom z Gimnazjum Nr 1 w Łapach, Policjantowi z Komisariatu Policji w Łapach, PSS Społem w Łapach.