Wolontariat z Gimnazjum Nr 1 w Łapach w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy

Wolontariat definiuje: „bezpłatne, świadome, dobrowolne działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno – koleżeńsko – przyjacielskie”. Wytycza drogę postępowania ludziom, dostarcza pozytywnych wzorców zachowań, uczy wartościowych, prospołecznych form i metod spędzania wolnego czasu.

W roku szkolnym 2013/2014 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy kolejny raz nawiązała współpracę w zakresie wolontariatu z Gimnazjum nr 1 w Łapach. W związku z tym z przyjemnością gościliśmy w naszych progach sześć wolontariuszek: Monikę Bielicką, Aleksandrę Gąsowską, Katarzynę Pochodowicz, Julię Perkowską, Agatę Saniewską, Annę Saniewską oraz ich opiekunkę – panią Bożenę Matłoka. Dziewczyny odwiedzając Oddział dla Dzieci w wyznaczonych godzinach raz w tygodniu z chęcią zajmowały się przydzielonymi im zadaniami. Były odpowiedzialne za prowadzenie kroniki, robienie gazetek i wystawek. Dbały też o zieleń w bibliotece i ogólny porządek na półkach z książkami. Pomogły również w przygotowaniach do akcji takich jak ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” i ,,Odjazdowy Bibliotekarz”. Angażując się w działania stały się wzorem godnym naśladowania. Oddając swój czas, wiedzę i umiejętności pomagały w usprawnieniu działań biblioteki.

Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszkom za to, że przez chwilę były częścią naszego zespołu mając jednocześnie nadzieję, że tak jak my miło zapamiętają czas spędzony w naszej placówce.

Dziękujemy panu Sławomirowi Olszewskiemu – Dyrektorowi Gimnazjum Nr 1 w Łapach oraz pani Bożenie Matłoka – opiekunowi wolontariuszy za zaangażowanie i owocną współpracę.